استخراج ارز دیجیتال چیست؟

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که استخراج بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال به چه چیزی نیاز دارند؟ چگونه می‌توانید بدون نیاز به خرید از صرافی‌های ارز دیجیتال آن‌ها را خریداری کنید؟ این روزها بسیاری از افراد در ایران با افزایش سریع ارزش ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، جذب این سیستم شده‌اند. در حالی که اکثر افراد آن‌ها را در مبادلات خرید و فروش می‌کنند، امکان استخراج ارز دیجیتال با استفاده از رایانه نیز وجود دارد.

ما در این مطلب قصد داریم تا درباره نحوه استخراج ارز دیجیتال اطلاعاتی را با شما به اشتراک بگذاریم. در ادامه همراه وبلاگ فانوس باشید.

 

تفاوت سیستم‌های متمرکز و غیرمتمرکز

اصطلاح استخراج رمز ارز به معنای به دست آوردن ارزهای دیجیتال با حل معادلات رمزنگاری از طریق رایانه است. این فرایند شامل اعتبار بلوک‌های داده و افزودن سوابق تراکنش به یک پرونده عمومی (دفتر کل) معروف به بلاک چین است.

از نظر فنی، استخراج ارز دیجیتال معامله‌ است. این معامله‌ شامل استفاده از رایانه‌ها و فرایندهای رمزنگاری برای حل عملکردهای پیچیده و ثبت داده‌ها در یک بلاک چین است.

در حقیقت، شبکه‌های کاملی از دستگاه‌ها وجود دارند که در رمزنگاری دخیل هستند و سوابق مشترک را از طریق آن بلاک چین‌ها نگهداری می‌کنند. درک این نکته ضروری است که بازار ارزهای دیجیتال خود جایگزینی برای سیستم بانکی سنتی است که در سطح جهانی از آن استفاده می‌کنید.

بنابراین، برای درک بهتر نحوه عملکرد استخراج ارز دیجیتال، ابتدا باید تفاوت سیستم‌های متمرکز و غیرمتمرکز را درک کنید.

در بانکداری سنتی، یک مرجع مرکزی وجود دارد که پرونده مرکزی (دفتر کل) را کنترل، نگهداری و به روز می‌کند. این بدان معناست که هر تراکنش باید از طریق سیستم بانک مرکزی انجام شود، جایی که ثبت و تایید می‌شود. به علاوه، این یک سیستم محدود است، یعنی فقط تعداد کمی از سازمان‌ها مجاز به اتصال مستقیم به سیستم بانکی متمرکز هستند.

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال

 

ولی در مورد ارزهای دیجیتال، نه مرجع مرکزی وجود دارد و نه دفتر کل متمرکز. دلیل این امر این است که این ارزها در یک سیستم غیرمتمرکز با دفتر کل توزیع شده معروف به بلاک چین عمل می‌کنند. بر خلاف سیستم بانکی سنتی، هرکسی می‌تواند مستقیما به سیستم رمزنگاری متصل شده و در آن مشارکت داشته باشد. شما می‌توانید پرداخت‌ها را بدون مراجعه به بانک ارسال و دریافت کنید. به همین دلیل به آن ارز دیجیتال غیر متمرکز می‌گویند.

اما ارزهای رمزنگاری شده علاوه بر غیر متمرکز بودن، یک سیستم توزیع شده نیز هستند. این بدان معناست که دفترکل تمام معاملات، به صورت عمومی در دسترس است و در بسیاری از رایانه‌های مختلف ذخیره می‌شود. این مورد با بانک‌های سنتی که ذکر کردیم، متفاوت است.

اما بدون بانک مرکزی، چگونه تراکنش‌ها قبل از افزودن به دفتر کل تایید می‌شوند؟

به جای استفاده از یک سیستم بانکی مرکزی برای تایید تراکنش‌ها، ارز دیجیتال از الگوریتم‌های رمزنگاری برای تایید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. اینجاست که استخراج کنندگان وارد می‌شوند.

انجام محاسبات رمزنگاری برای هر تراکنش به کارهای محاسباتی زیادی می‌افزاید. استخراج‌کنندگان از رایانه‌های خود برای انجام کارهای رمزنگاری مورد نیاز برای افزودن معاملات جدید به دفتر، استفاده می‌کنند. به عنوان پاداش، آن‌ها خود مقدار کمی ارز دیجیتال را دریافت می‌کنند.

 

تعریف استخراج ارز دیجیتال

استخراج ارز دیجیتال فرآیند به دست آوردن ارزهای رمزنگاری شده با حل معادلات رمزنگاری است. این فرآیند با استفاده از رایانه‌های قدرتمند انجام می شود. فرایند حل شامل تایید بلوک‌های داده و افزودن سوابق تراکنش به یک پرونده عمومی (دفتر کل)، معروف به بلاک چین است. این امر با استفاده از تکنیک‌های پیچیده رمزنگاری تضمین می‌شود. ارزهای دیجیتال از روش توزیع غیر متمرکز استفاده می‌کنند و برای تایید معاملات، از الگوریتم‌های رمزنگاری کمک می‌گیرد. بنابراین نه مرجع مرکزی و نه دفتر کل متمرکز وجود دارد.

به دست آوردن سکه‌های جدید در دفتر کل شامل حل معماهای پیچیده ریاضی است. که به تایید تراکنش‌های ارز مجازی و سپس به روزرسانی آن‌ها در دفتر کل بلاک چین غیر متمرکز کمک می‌کند. به عنوان نتیجه این کار، ماینرها با ارز دیجیتال حقوق دریافت می‌کنند. این روش به اسم استخراج ارز دیجیتال نامیده می‌شود، زیرا اجازه می‌دهد ارزهای جدید در گردش باشند.

 

نحوه استخراج ارز دیجیتال چگونه است؟

در طول فرآیند استخراج ارزهای دیجیتال، رمزگذاران داوطلب با یکدیگر برای حل مسائل پیچیده ریاضی رقابت می‌کنند. آن‌ها این کار را از طریق رایانه‌هایی با کارایی بالا انجام می‌دهند. هر مشکل از توابع رمزنگاری استفاده می‌کند که با یک بلوک حاوی داده‌های تراکنش ارز دیجیتال مرتبط است.

اولین ماینر که هر کد را کرک می‌کند، پاداش می‌گیرد. همچنین در ازای خدمات ارائه شده، رمزنگاران مقادیر کمی ارز دیجیتال به دست می‌آورند. هنگامی که رمزنگار مشکل ریاضی را با موفقیت تکمیل کرد و اطلاعات تراکنش را تایید کرد، آن‌ها داده‌ها را به دفتر کل بلاک چین اضافه می‌کنند.

 

چطور استخراج ارز دیجیتال را شروع کنید؟

اگر در فکر شروع استخراج ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در این بخش هستید، برای این کار به یک کامپیوتر با کارایی بالا نیاز دارید. همچنین، یک کیف پول برای ارزهای دیجیتال معروف مانند بیت کوین را ایجاد کنید و برای افزایش سودآوری به استخر استخراج بپیوندید. این استخرها گروهی از ماینرها هستند که برای افزایش قدرت استخراج خود به منابع می‌پیوندند. سپس سود حاصل از استخراج به طور مساوی بین همه اعضای موجود در استخر توزیع می‌شود. استخرهای ماینینگ به افراد اجازه می‌دهند با هم کار کنند و به موثرتری مبارزه کنند.

این الگوریتمِ چندین ارز دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم و دوج کوین را به دست می‌آورد. این فرایندی که ماینرها انجام می‌دهند، بخش مهمی از افزودن بلوک‌های جدید داده‌های تراکنش به بلاک چین است. یک بلوک تازه فقط در صورتی به سیستم بلاک چین اضافه می‌شود که یک ماینر با اثبات برد جدید ظاهر شود. این اتفاق بعد از هر 10 دقیقه در شبکه رخ می‌دهد. اثبات کار از چاپ سکه‌های اضافی که کاربران به دست نیاورده‌اند یا هزینه مضاعف از آن‌ها، جلوگیری می‌کند.

 

نتیجه‌گیری

استخراج ارز دیجیتال جایگزین جالبی برای سیستم‌های متمرکز سنتی است که در حال حاضر در سراسر جهان فعالیت می‌کنند. با این حال از نظر منابع رایانه و قدرت، بسیار پیچیده است. در نتیجه برای بسیاری از کاربران امکان‌پذیر نیست. بنابراین شما باید با توجه به بودجه و اطلاعات خود دست به استخراج ارز دیجیتال بزنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم برای گرفتن مشاوره بورسی و سرمایه‌گذاری، اپلیکیشن فانوس را دانلود کنید.

 

اگر هنوز اپلیکیشن خودتان را آپدیت نکرده اید از دو لینک  زیر نسخه های جدید را از گوگل پلی و بازار دریافت کنید و از دو امکان جذاب و جدیدمون استفاده کنید😊

دانلود از کافه بازار دانلود از گوگل پلی

نویسنده : امیر نیکنام 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.