پیشنهاد سبد شخصی سرمایه‌گذاری

اینجا سبد سهام مخصوص خودت رو ارائه میدیم 📊📈


افراد زیادی هستند که در بازار سرمایه حضور دارند یا تمایل دارند وارد این بازار شوند اما هیچ تجربه و دانشی در این زمینه ندارند. علاوه بر این خواست و انتظار همه افراد از ورود به این بازار یکسان نیست و هر فرد بسته به شرایط، نیاز، بودجه و انتظاری که دارد علاقمند است به صورت متفاوتی در این بازار حضور پیدا کند.

برخی افراد دوست دارند ریسک بیشتری کنند اما روی سهم‌هایی با بازدهی بالا سرمایه‌گذاری کنند، درحالی‌که برای برخی دیگر سرمایه‌گذاری مطمئن و کم ریسک اولویت است.

به همین دلیل تیم فانوس در راستای ساده‌سازی پیچیدگی‌های بازار بورسی و تبدیل آن به یک فضای ساده و قابل فهم، علاوه بر سرویس ارزیابی سهام سرویس دیگری به نام سبد شخصی سرمایه‌گذاری معرفی کرده است که هر فرد با توجه به نیاز و انتظار خود بتواند سرمایه‌گذاری کند.

این سرویس بر اساس مقداری که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید و سوالاتی که از شما می‌پرسد به شما سهم‌هایی معرفی می‌کند که متناسب با نیاز و انتظار شماست.

با ما همراه باشید تا با آموزش سرویس سبد شخصی و نحوه کار با آن آشنا شوید که بسیار ساده است.

 

برای شروع به کار با سرویس سبد شخصی ابتدا نام و نام خانوادگی خود و همینطور تخمینی از مقدار سرمایه‌گذاری که قصد دارید انجام دهید را وارد می‌کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


گزینه‌هایی که برای مقدار سرمایه‌گذاری وجود دارند به شرح زیر است:

سبد شخصی

پس از وارد کردن مقدار تخمینی سرمایه‌گذاری خود از بین گزینه‌ها، به مرحله بعد می‌روید. در این مرحله باید به هفت سوال پاسخ دهید. این سوالات در مورد ترجیح شما در انتخاب سهم هر شرکت بر اساس وضعیت شرکت، قیمت هر سهم، بازده شرکت در گذشته، متوسط بازده سالیانه و بیشترین و کمترین بازده شرکت در گذشته است.

در نتیجه نحوه پاسخ‌دهی به این سوالات بسیار مهم هستند. چون انتظار شما از سرمایه‌گذاری براساس پاسخ به این سوالات سنجیده می‌شود. پس با دقت به این هفت سوال پاسخ دهید.

*  تنها یک بار امکان پاسخ‌دهی به این سوالات وجود دارد. پس در پاسخ به سوالات دقت فرمایید. در صورت ابهام در مورد سوالات با پشتیبانی تماس بگیرید *

 

سوال 3 - سبد شخصی

سوال 2- سبد شخصیسوال 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سوال 4 - سبد شخصی سوال 5 - سبد شخصی سوال 6 - سبد شخصی

سوال 7 - سبد شخصی

بعد از پاسخ‌دهی به سوالات، براساس پاسخ کاربر به سوالات و آنالیز آن‌ها، در قسمت پیشنهاد سبد شخصی، 3 نماد بورسی به کاربر معرفی می‌شود. این نمادها متناسب با انتظارات، میزان بازده و ریسکی است که در سوالات اعلام کرده است.

شروع سرمایه گذاری سبد شخصی

با کلیک روی دکمه “شروع سرمایه‌گذاری” یکی از سرویس‌های سبد شخصی سرمایه‌گذاری را خریداری کنید تا جزئیات سهم‌های معرفی شده در دسترس شما قرار گیرد.

بعد از روز اول هر سه روز یک نماد به کاربر معرفی خواهد شد.

 در قسمت پایین با کلیک روی دکمه “دیگه چی بخرم؟” می‌توانید نماد‌های بیشتری را ببینید اما برای دیدن نمادهای بیشتر توسط این امکان، باید مقدار 20 هزار تومان به ازای هر نماد بپردازید. فقط نخستین بار با کلیک روی دکمه “دیگه چی بخرم؟” می‌توانید به صورت رایگان دو نماد دیگر را ببینید.

دیگه چی بخرم - سبد شخصی بورس

هر کاربر با توجه به بودجه‌ خود، قیمت هر سهم معرفی شده و معیارهای دیگر می‌تواند سهامی را که زیر نظر دارد یا خریده است را نشان کند تا بعدا در قسمت نشان شده‌ها بتواند راحت‌تر سهم و نماد مورد نظر خود را پیدا کند.

 

جزئیات هر نماد معرفی شده

در هر سهم و نماد معرفی شده اطلاعات دمربوط به آن سهم وجود دارد. این اطلاعات همیشه به روز هستند. در ادامه درباره هر کدام از این اطلاعات توضیح خواهیم داد:


نقاط مقاومت پیش رو

نقطه مقاومت به سطحی می‌گویند که فشار عرضه بر تقاضا غلبه می‌کند.  پس نقاط مقاومت به این معناست که اگر قیمت سهم افزایش یابد، در چه قیمت‌هایی برای افزایش بیشتر ارزش آن سهم مقاومت وجود دارد.

 

نقاط حمایت

نقطه مقاومت به سطحی می‌گویند که در آن تمایل به خرید یا تقاضا به اندازه کافی قوی است و بر فشار فروش فروشندگان سهم غلبه می‌کند.  پس نقاط حمایت به این معناست که اگر قیمت سهم کاهش یابد، آن سهم در چه قیمت‌هایی حمایت می‌شود تا ارزش آن سهم کاهش نیابد.

 

 تحلیل 360 درجه هر سهم

همچنین هر سهم براساس هر یک از معیار‌های زیر مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بررسی‌های انجام گرفته بر روی هر سهم از نظر تکنیکال، بنیادی، ریسک، قیمت‌گذاری، نقدشوندگی و سهامداری به صورت عددی و در بازه 0 تا 10 نمایش داده می‌شود.

 

تحلیل از منظر قیمت‌گذاری

در این بعد، مطلوبیت قیمت شرکت در بازار با توجه به عملکرد درونی‌اش ارزیابی می‌شود. بدین منظور، قیمت سهم با شاخص‌های وضعیت و عملکرد درونی مالی شرکت مقایسه می‌شود.

 

تحلیل از منظر بنیادی

تحلیل و ارزیابی عملکرد واقعی یک شرکت از طریق صورت‌های مالی و اطلاعات اقتصادی داخل و خارجی، به منظور پی بردن به نقاط قوت و ضعف انجام می‌شود.

 

تحلیل از منظر تکنیکال

تخمین توجه بازار به یک سهم و ارزیابی ارزندگی قیمت آن از طریق اطلاعات معامله‌های صورت گرفته در گذشته به عنوان معیاری برای خرید، نگهداری و فروش سهم.

 

تحلیل از منظر ریسک 

میزان ریسکی که یک سهم به سهامدار تحمیل می‌کن ارزیابی می‌شود. این ریسک در 2 گروه مختلف قابل طبقه‌بندی هستند : ریسک‌های بازده و ریسک‌های نقدشوندگی.

 • ریسک‌های بازده میزان تحمیل نوسان‌های مثبت و منفی در بازده به سهامدار را اندازه‌گیری می‌کنند.
 • ریسک‌های نقدشوندگی، سطح در دسترس بودنیک سهم برا خرید یا فروش در بازار را می‌سنجند.

تحلیل از منظر بازده

متوسط بازده گذشته سهم، بازده مورد انتظار سهم استخراج شده و امتیازدهی می‌شود.

 

تحلیل از منظر فروش

میزان فروش شرکت‌های تولیدی با میزان فروش در بازه زمانی مشابه سال قبل یا شش ماه مقایسه و امتیاز‌دهی می‌شود.

 

تحلیل از منظر اقتصادی

مطلوبیت نحوه‌ی تقسیم ارزش افزوده‌ی شرکت بین فعالان و افرادی در شرکت خلق ارزش می‌کنند را بررسی می‌شود.

 

تحلیل از منظر رفتار معامله‌گران

حجم خرید سهام توسط سهامداران تحلیل شده و امتیازدهی می‌شود.

 

تحلیل از منظر احساس بازار

به تحلیل واکنش معامله‌گران در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازد.بررسی می‌کند که واکنش‌ها نسبت به هر سهم در مجموع مثبت، منفی یا خنثی است.

 

 بازده مورد انتظار

در نهایت در جدولی مقدار و درصد بازده مورد انتظار برای آن سهم در مدت زمان‌های یک ماهه، شش ماهه و یک ساله نمایش داده می‌شود.

 

⬅  این سرویس در قالب 3 پلن یک ماهه، شش ماهه و یک ساله در اختیار مخاطبین قرار گرفته است. 

 

اگر هنوز اپلیکیشن خودتان را آپدیت نکرده اید از دو لینک  زیر نسخه های جدید را از گوگل پلی و بازار دریافت کنید و از دو امکان جذاب و جدیدمون استفاده کنید😊

دانلود از کافه بازار دانلود از گوگل پلی

 

مطالب مرتبط

4 دیدگاه‌

 1. Metti گفت:

  خیلی طولانی ولی مفید بود

 2. عبدالرضا امین گفت:

  سلام اگه از قبل سهامی داشته باشیم میتونیم وارد کنیم از امکانات فانوس استفاده کنیم؟

  • امیر نیکنام گفت:

   سلام بله از قسمت ثبت دارایی جدید سهام تعریف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.