کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی

این روزها شبکه‌های اجتماعی بستر مناسبی برای کسب درآمد هستند. دسترسی آسان مردم را قادر می‌سازد تا از استعدادهای درونی، خدمات و محصولات خود استفاده کنند و آن را در اینترنت به نمایش بگذارند. در صورت بررسی برخی از نکات، کاربران زیادی می‌توانند در کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی موفق باشند، بدون اینکه حتی از خانه خود خارج شوند.

در این مطلب همراه فانوس باشید تا نکات بسیار مهمی را درباره کسب درآمد در شبکه‌های اجتماعی با شما به اشتراک بگذاریم.

 

راه‌های کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی

 

  1. بهترین مهارت خود را به بازار عرضه کنید

هنگامی که به دنبال کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی هستید، باید مهارت‌های خود را شناسایی کرده و از آن‌ها برای جذب مخاطب ایده‌آل استفاده کنید. مثلا، اگر احساس می‌کنید که در تولید محتوای ویدیویی مهارت دارید، پس از آن استفاده کنید و فیلم‌هایی را در سیستم عامل‌های شبکه‌های اجتماعی مانند فیس بوک یا یوتیوب قرار دهید. نقاط قوت و ضعف خود را کشف کنید و بهترین مهارت خود را به کار ببرید. وقتی مردم خلاقیت و ایده‌های شما را دوست دارند، آن را با دوستان خود به اشتراک می‌گذارند و هنر شما را از طریق همان سیستم عامل اجتماعی گسترش می‌دهند.

 

  1. به یک اینفلوئنسر تبدیل شوید

در حال حاضر تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر یا فرد تاثیرگذار موفق در شبکه‌های اجتماعی، روند جدید و داغی است که رقابت زیادی هم به وجود آورده است. این افراد از محتواهای خود، چه فیلم، عکس و حتی پادکست، درآمد زیادی کسب می‌کنند. شاید این کار ساده‌ای به نظر برسد، ولی اصلا اینطور نیست. برای ارائه ایده‌های خلاقانه و تاثیرگذار بودن، به زمان، تجربه و تلاش زیادی احتیاج دارید.

البته برای این مورد هم باز نیاز است که محتوای شما ارزشمند باشد. شما می‌توانید در مورد مثبت‌اندیشی بگویید، درباره کتاب‌های جدید اطلاعاتی بدهید، از سبک زندگی سالم صحبت کنید و یا درباره طراحی خانه اطلاعاتی را با مردم به اشتراک بگذارید. نفوذ به ذهن افراد و موثر بودن، دارای طیف گسترده‌ای از گزینه‌ها است که شما می‌توانید انتخاب کنید. باید بر اساس قدرت و مهارت خود بهترین محتوا را تولید کنید.

 

  1. گروه ایجاد کنید

شما می‌توانید با توجه به مخاطبان خود، در یکی از شبکه‌های اجتماعی گروه بسازید. گروه، مکانی عالی برای ایجاد روابط واقعی و ارتباط با مخاطبان ایده‌آل خود است، مردم عاشق صحبت و همفکری هستند. به‌علاوه، در این گروه‌ها فرصتی برایتان فراهم می‌شود تا به بازاریابی محصولات خود بپردازید. با توجه به چگونگی استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای بازاریابی محصولات و جذب مشتری، این گروه‌ها ابزارهای تبلیغاتی مفیدی هستند و شما را با حامیان مالی و شرکت‌هایی که قصد دارند با شما همکاری کنند، ارتباط می‌دهند.

 

  1. از تبلیغات شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

از مشاغل خانگی کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ، همه می‌توانند از طریق شبکه‌های اجتماعی، با استفاده از استراتژی‌های بازاریابی مناسب و تبلیغات، سود خوبی کسب کنند. بنابراین اگر می‌خواهید میزان جذابیت حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی را افزایش دهید، از ابزارهای تبلیغاتی برای دادن پیام مناسب به مخاطب مناسب و در زمان مناسب استفاده کنید.

 

  1. محصولات و خدمات خود را بفروشید

برای کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی، شما باید با افرادی ارتباط داشته باشید که علاقه‌مند به خرید محصولات شما هستند. شما می‌توانید خدمات خود را در آنجا بفروشید و مبلغ بسیار خوبی کسب کنید. همچنین زمان خوبی برای بررسی بازاریابیِ تاثیرگذار است. شما باید اطمینان حاصل کنید که محصولات و خدمات خود را با خلاقیت و جالب‌ترین شیوه ارائه می‌کنید.

همچنین می‌توانید از ویژگی لایو برنامه‌هایی همچون اینستاگرام، برای نمایش واقعی محصول خود استفاده کنید و آن‌ها را بفروشید. به عنوان مثال، اگر شغل شما در خانه است، از تمامی محصولات خود عکس بگیرید. عکس‌ها باید خیلی حرفه‌ای گرفته شوند و به واقعیت نزدیک باشند. افراد باید بتوانند محصول را در اولین نگاه به خوبی ببینند و تحت تاثیر قرار بگیرند.

 

  1. با دیگران در تعامل باشید

مشارکت و حمایت‌های مالی دیگران، یکی دیگر از استراتژی‌هایی است که باعث کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی می‌شود. مشاغلی که به دنبال بازاریابی نام تجاری و محصول خود هستند، باید با افرادی در سطح خود در تعامل باشند. همچنین گاهی برای ادامه مسیر به فردی نیاز دارید که شما را از لحاظ مالی ساپورت کند. برای حمایت از سمت این گروه‌ها، باید خدماتی را به این افراد ارائه دهید تا با شما در تعامل باشند. شما می‌توانید محصول خود را به صورت رایگان برای آن‌ها بفرستید و بخواهید برایتان در اینستاگرام تبلیغ کنند. این یک روش عالی برای هدف قرار دادن بازار مشتری خاص است، زیرا می‌توانید از طریق چنین وابستگی‌هایی با گروه بزرگتری از مردم ارتباط بگیرید. به علاوه، راه‌های دیگری مثل تبلیغات دو طرفه وجود دارند، یعنی هر دو طرف باید پیج فرد مقابل را به مخاطبان معرفی کنند.

 

  1. در شبکه‌های اجتماعی داستان سرایی کنید

مردم به شنیدن داستان علاقه دارند، پس داشتن یک داستان قدرتمند باعث می‌شود مخاطب با شما احساس راحتی و صمیمیت بیشتری داشته باشد. لحن شما باید منحصر به‌فرد باشد و مخاطبان بتوانند به گونه دیگری با شما ارتباط برقرار کنند. این تنها در صورتی امکان‌پذیر است که بیشتر درباره خودتان به آن‌ها بگویید، چرا این کار را شروع کرده‌اید‌، چگونه این فعالیت را شروع کرده‌اید و  به کدام مسیر می‌روید؟

شما باید از طریق پست‌های خود با آن‌ها صحبت کنید و با آن‌ها مثل دوست خود رفتار کنید. آن‌ها در صورت احساس خوشحالی، به خریداران واقعی تبدیل می‌شوند و تعداد مخاطبان شما بیشتر می‌شود. با بازدید بیشتر از یک صفحه، این صفحه شانس بیشتری برای رتبه‌بندی در بالاترین صفحات پرطرفدار دارد. نهایتا این موضوع یافتن شما را برای افراد آسان‌تر می‌کند.

 

  1. همیشه برای همه ارزش قائل شوید

اگر شما قصد کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی را دارید، پس به عنوان فروشنده شناخته می‌شوید و این تجارت شما است. در نتیجه باید بهترین خدمات را به مشتری ارائه دهید. رسانه‌های اجتماعی بستری برای تعامل و ارتباط با مردم هستند. هرکسی که از صفحه شما بازدید کند یا سوالی از شما بپرسد، باید با استقبال و ادب پاسخ دهید.

این امر تاثیر بسیار خوبی روی مخاطب بالقوه شما می‌گذارد و باعث می‌شود که وی بخواهد برای خرید به صفحه شما باز گردد. اگر رفتار گستاخانه‌ای داشته باشید، هرگز مخاطب دوباره مراجعه نمی‌کند و صفحه کاربری شما را به کسی پیشنهاد نمی‌کند. قطعا از پس چنین اشتباهاتی بر نمی‌آیید، زیرا تبلیغات منفیِ دهان به دهان واقعا مهم است. یادتان باشد مشتریان به شما نیازی ندارند، زیرا آنها می‌توانند شخص دیگری را پیدا كنند كه همان محصول را ارائه می‌دهد. اما شما به مخاطبی نیاز دارید كه محصولات را خریداری كند.

  1. به روز باشید و پیوسته فعالیت کنید

پیوستگی، رمز موفقیت و کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی است. حتی معروف‌ترین اینفلوئنسرها هم باید برای دستیابی به موفقیت و افزایش مشتری خود، فعال باشند. شما باید به مخاطبان خود نشان دهید که یک فرد حرفه‌ای هستید و بر گسترش کار خود تمرکز دارید. همچنین به‌طور منظم به فکر به اشتراک گذاشتن پست و تعامل با مخاطبان خود هستید. این تعامل باعث می‌شود که مخاطب تحت تاثیر شما و محصولتان قرار بگیرد.

همچنین برای فروش بیشتر باید خود را در جریان مسائل روز دنیا قرار دهید. پیگیری هشتگ‌های پرطرفدار، اخبار یا فعالیت‌ها، می‌تواند به شما کمک کند تا کسب و کار خود را مطابق با روند حال حاضر رشد دهید. در ضمن، مردم دوست دارند که مطالب جدید بشنوند و اگر شما به‌روز نباشید و مدام از مباحث قدیمی صحبت کنید، مخاطبان خود را از دست می‌دهید.

 

نتیجه‌گیری

با توجه به نکات گفته شده، راه‌های مختلفی برای کسب درآمد از شبکه‌های اجتماعی وجود دارند. شما اگر مسیر درست و منحصر به‌فرد خود را پیدا کنید، موفق می‌شوید. این کار نه خیلی ساده و نه خیلی سخت است، بنابراین این نکات را دنبال کنید تا درآمد خوبی به دست آورید.

 

اگر هنوز اپلیکیشن خودتان را آپدیت نکرده اید از دو لینک  زیر نسخه های جدید را از گوگل پلی و بازار دریافت کنید و از دو امکان جذاب و جدیدمون استفاده کنید😊

دانلود از کافه بازار دانلود از گوگل پلی

 نویسنده: امیر نیکنام

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.